Deviate Highlander 140

Deviate highlander 140

Highlander byl navržen a testován v divoké Skotské vysočině proto, aby dokázal, že ti stačí jeden bike který dokáže efektivně stoupat na vrcholky trailů a zároveň být stabilní, jistý a zábavný v náročných sjezdech i v tvém oblíbeném bikeparku.

Highlander 140 je postaven na 29“ kolech, celokarbonovém rámu a jak již název napovídá, vzadu mu k žehlení nerovností trailu pomáhá 140 mm zdvihu systému high pivot a v předu využívá vidlici o zdvihu 150mm. Právě díky vysoko umístěnému hlavnímu čepu otáčení zadní stavby, progresivně naladěnému odpružení, nabízí Highlander skvělé sjezdové vlastnosti, které jsou již řadu let využívány na okruhu světového poháru ve sjezdu. Vyladěná geometrie do posledního detailu pak kolu dodává hravý charakter a lehkost při stoupání i v prudkých výjezdech.

Proč HIGHLANDER 140?

Zdvih zadní stavby
140mm
Vidlice
150mm
Kola
29"
Hlavový úhel
66°

Vyber si Highlander 140 pokud chceš mrštný trail bike, který bude efektivní ve výjezdech a živý na trailech. Ideálně funguje v kombinaci se 150 mm vidlicí.

Všestrannost Highlandera je dána precizně vyladěnou geometrií. Highlader má velmi kompaktní rám s nízkou horní rámovou trubkou, umožňuje použití velmi dlouhých teleskopických sedlovek a tím ti dává větší volnost pohybu při sjezdech. Jde o hravý, ale velmi schopný a odolný trail bike, který ti dodá jistotu a vykouzlí ti úsměv na tváři na jakémkoliv trailu.

Obě kola při západu slunce
Detailní pohled na hlavu Highlanderu
Díky lehkému karbonovému rámu je Highlander na zádech neznatelný. Můžeš se tak dostat opravdu kamkoli...

Geometrie

Přístup k vývoji Highlandera byl prostý, vyzkoušené technické postupy byly využity tak, aby vznikl co nejlépe fungující trail bike. Highlander nepřepisuje učebnice techniky, jen důmyslně kombinuje aktuální poznatky v dokonale fungující celek.

Přepákování je designováno tak, aby nabízelo progresivní pákovou křivku pro podporu při agresivní jízdě. Progresivní přepákování umožňuje použití tlumičů s vysokým objemem vzduchu, nebo tlumičů pružinových. Použití řetězové kladky umožňuje nezávislost pákového poměru na schopnosti odolávat šlapacím silám (anti-squat) a zpětném rázu pedálů.

Pro potřebu kontroly míry zpětného rázu od pedálů (pedal kickback) a schopnosti odolávat houpání při šlapání (anti-squat) je nutné vybavit rám s vysoko umístěným čepem odpružení řetězovou kladkou. Na rozdíl od konvenčních systémů odpružení umožňuje řetězová kladka svým umístěním na rámu precizní naladění výše uvedených charakteristik. Prakticky to znamená, že Highlander skvěle jede vpřed, při šlapání se nepohupuje a stále nabízí velmi vysokou trakci. Absence zpětného rázu do pedálů (pedal kickback) zase umožňuje hladké šlapání v rozbitém terénu.

Detailní geometrie

Proč High pivot?

Jedinečnost technicko designového prvku vysoko umístěného čepu zadního odpružení spočívá v upravené dráze zadního kola, oproti konvenčnímu nízko umístěnému čepu. Díky němu kolo neuvěřitelně dobře žehlí vše, co přejedeš.

Zjisti víc

Barevné varianty

Deviate Highlander Skye blue
Deviate Highlander Skye blue
Deviate Highlander black
Deviate Highlander black

Recenze

Nevěříš, že může být Highlander tak skvělý? Podívej se, co o Deviate Highlander napsali bikové magazíny:

Vlastnosti

Možnost použití až 2,8” pneu

Ochrana rámu na předním trojúhelníku a na zadní stavbě proti odletujícím kamenům a řetězu

Mazací porty pro snadnou údržbu všech čepů a řetězové kladky

Dvouřadá zapouzdřená Enduro ložiska s velkým průměrem

Elegantní externí vedení kabelů pro snadnou údržbu

Montážní body pro další příslušenství (duše, nářadí apod.)

Prostor pro láhev na vodu uvnitř rámového trojúhelníku

Doporučené velikosti

Medium
Extra Large
Large
170 - 180 cm
186 - 198 cm
177 - 189 cm

Chceš svůj Deviate Highlander 140?

Deviate Highlander rám

Nevíš si rady, který model je pro tebe ideální? Chceš se před koupí na kole projet a osahat si ho na vlastní kůži? Využij jedinečné možnosti projet se na jednom z kol z naší testovací flotily, třeba u tebe na trailu.

Vyzkoušej Deviate