Deviate Claymore

Deviate Claymore

Claymore byl tradiční skotský obouruční meč, byl dlouhý obvykle přes 140 cm a byl to víc než jen meč. Byl symbolem síly, bojové zdatnosti a jeho nositel byl nezaměnitelně spojen se Skotskou vysočinou!

Claymore od Deviate je stejně jako legendární meč zrozen ve skalách a kořenech drsné Skotské vysočiny. Je to zbraň která se hodí do těch nejdrsnějších podmínek a nejtěžších trailů. Prudké sjezdy protkané kamením a kořeny? Závody s časem, mezi páskou nebo jen s partou na kopci? Žádný problém, pro tohle byl Claymore stvořen.

Proč CLAYMORE?

Zdvih zadní stavby
165mm
Vidlice
170-180mm
Kola
29"
Hlavový úhel
64,3°

Při vývoji Claymore byl kladen důraz nejen na sjezd ale také na stoupání a ovladatelnost. Cílem při vývoji bylo vytvořit nejlepší enduro kolo s dlouhým zdvihem - a myslíme si, že se to podařilo. Je to dokonalá kombinace oslnivě rychlého kola na rovinkách, přesného v zatáčkách a zároveň schopného si to rozdat s koly menšího zdvihu při výjezdech.

A ve dnech kdy nebudeš závodit, Claymore ti bude skvělým parťákem při celodenních dobrodružstvích ve tvých oblíbených horách.

Deviate Claymore
Deviate Claymore vysoko umístěný čep
Deviate Claymore detail

Geometrie

Hlavový úhel je položenější a reach je delší než u rámu Highlander ale kompenzuje to sedlová trubka která je strmá tak, aby vám pomohla při každém stoupání. Claymore jsme navrhli tak, aby posouval Tvojí sebedůvěru bez ohledu na terén.

Jedinečná kinematika rámu s high pivot point (vysokým umistěným hlavním bodem otáčení) udržuje stabilitu a zadní stavba je aktivní i při prudkém brždění. Není ani příliš položený, ani příliš narovnaný nebo dlouhý. Ideálně funguje se 170 nebo 180mm vidlicí.

Žádný závod, žádná trať nebo oblíbený trail ve tvém okolí není stejný, proto je Claymore navržen tak, aby fungoval všude, v každém terénu a za každých podmínek.

Pokud Ti rychlost koluje v žilách ale zároveň je pro tebe důležité, aby kolo bylo hravé a ovladatelné i v těch nejstrmějších a netěžších trailech, Claymore je přesně kolo pro Tebe.

Detailní geometrie

Proč High pivot?

Jedinečnost technicko designového prvku vysoko umístěného čepu zadního odpružení spočívá v upravené dráze zadního kola, oproti konvenčnímu nízko umístěnému čepu. Díky němu kolo neuvěřitelně dobře žehlí vše, co přejedeš.

Zjisti víc

Barevné varianty

Deviate Claymore Moss Green
Deviate Claymore Moss Green
Deviate Claymore Rowan Red
Deviate Claymore Rowan Red

Vlastnosti

Tichá 18z řetězová kladka se dvěma utěsněnými ložisky

Boost 148 zadní osa

Vysoce kvalitní Enduro ložiska s dvojitým  stíracím těsněním v celém rámu

Závitové středové složení

Porty pro mazání - na všech ložiscích čepů pro co nejsnadnější údržbu

Místo pro lahev na vodu

Ochrana rámu - vyměnitelný karbonový chránič spodní trubky a lepený gumový chránič řetězové vzpěry

Montážní body pro uchycení dalšího příslušenství na horní rámové trubce

Externí vedení bovdenů ve spodní části horní rámové trubky - čisté linie a snadný servis

126 článkový řetěz - běžně dostupný - není třeba řetězy spojovat

Prostupnost pro pneu síře 2,6"

Doporučené velikosti

Medium
Extra Large
Large
170 - 180 cm
186 - 198 cm
177 - 189 cm

Chceš svůj Deviate Claymore?

Nevíš si rady, který model je pro tebe ideální? Chceš se před koupí na kole projet a osahat si ho na vlastní kůži? Využij jedinečné možnosti projet se na jednom z kol z naší testovací flotily, třeba u tebe na trailu.

Vyzkoušej Deviate
64,3
64,3
64,3