Nový Highlander II

Deviate highlander II

Toto je Highlander II - celokarbonový trail bike od Deviate. Vzali jsme původní Highlander 140/150 a vylepšili jsme vše, co jen šlo. Highlander II je ideální pro jízdu v bikeparku, celodenní vyjížďky, dovádění v lese a všechno mezi tím. Kolo pro zdolávání nejvyšších a nejvzdálenějších vrcholů, které vám vyčaruje rohlík na tváři při každém sjezdu.

Bratrský Claymore je kladivo pro nejnáročnější tratě a enduro závody, ale Highlander je skvělý univerzál, který vás dostane ze všeho, do čeho se dostanete. Deviate Highlander vznikl s jednoduchou myšlenkou: vyrobit bike, se kterým efektivně vystoupáte na vrcholky trailů, snadno sjedete jakkoliv náročným terénem a neztratí se ani ve vašem oblíbeném bikeparku.

Proč HIGHLANDER II ?

Zdvih zadní stavby
145mm
Vidlice
160mm
Kola
29"
Hlavový úhel
65°
Integrovaná ochrana spodní rámové trubky

Vzali jsme to, co považujeme za nejlepší vysokozdvihové trailové kolo a ještě jsme ho vylepšili. Hlavový úhel 65 stupňů se 160mm vidlicí je dostatečně strmý na to, aby byl bike snadno manévrovatelný i v těch nejprudších lesních sjezdech, ale zároveň dostatečně položený pro stabilitu při vysokých rychlostech. Rám je dostatečně prostorný pro pohodlí při stoupání i pro rychlé sjezdy pod dokonalou kontrolou. Sedlová trubka má strmý úhel pro komfortní šlapání a zároveň poskytuje prostor pro nejdelší teleskopické sedlovky na trhu. Highlander II je k dispozici ve 4 velikostech (S-M-L-XL), takže svou velikost si najde opravdu každý.

Highlander II lze volitelně spárovat se speciálně odladěným tlumičem Öhlins TTX2Air, který zajišťuje špičkový výkon a efektivitu šlapání.

Recenze

Co na Highlander II říkají recenze?

Nový Highlander II

Geometrie

Highlander nepřepisuje učebnice techniky, jen důmyslně kombinuje aktuální poznatky v dokonale fungující celek.

Přepákování nabízí progresivní pákovou křivku pro podporu při agresivní jízdě a umožňuje použití tlumiče vzduchového i pružinového.

Detailní geometrie kola

Pro kontrolu a regulaci zpětného rázu od pedálů (pedal kickback) a schopnosti odolávat houpání při šlapání (anti-squat) slouží řetězová kladka

Díky high pivot pointu Highlander skvěle jede vpřed, zajišťuje vysokou trakci a umožňuje hladké šlapání i v rozbitém terénu.

Více o high pivot pointu

Vlastnosti a vybavení

Možnost použití až 2,8” pneu

Ochrana rámu na předním trojúhelníku a na zadní stavbě proti odletujícím kamenům a řetězu

Mazací porty pro snadnou údržbu všech čepů a řetězové kladky

Dvouřadá zapouzdřená Enduro ložiska s velkým průměrem

Elegantní externí vedení kabelů pro snadnou údržbu

Montážní body pro další příslušenství (duše, nářadí apod.)

Prostor pro láhev na vodu uvnitř rámového trojúhelníku

Doporučené velikosti

M
S
L
170 - 180 cm
160 - 172 cm
177 - 189 cm
XL
186 - 198 cm

Barevné varianty

Nový Highlander II Islay Sand
Nový Highlander II Islay Sand
Nový Highlander II Atlantic Blue
Nový Highlander II Atlantic Blue

Chceš svůj Deviate Highlander II?

Deviate Highlander rám

Nevíš si rady, který model je pro tebe ideální? Chceš se před koupí na kole projet a osahat si ho na vlastní kůži? Využij jedinečné možnosti projet se na jednom z kol z naší testovací flotily, třeba u tebe na trailu.

Vyzkoušej Deviate