logo wonderFULL bikes zavřít nabídku
Podívej se i na naše další weby

O Deviate Cycles

Deviate je relativně nová společnost - založená v roce 2016 ve Skotsku - a založená na přesvědčení dvou přátel, Chrisa Deversona a Bena Jonese, že existují ještě lepší kola, která zatím jen čekají na výrobu. Aby mohli vyrobit kola, která oba chtěli, museli Chris a Ben opustit zaběhnutou cestu designu odpružení - odchýlit se - deviate :-)

A tak se vznikl název značky Deviate.
S Deviate jsi vítězem každého sjezdu
Chris Deverson, studoval strojírenství na University of the West of England. Jako téměř posedlý horský biker využíval tamní traily kolem Ashton Court a Leigh Woods; občas si zazávodil a svou vysoce vyladěnou inženýrskou mysl využíval k zamyšlení nad platónským ideálem dokonalého kola.

Chrisovi se podařilo získat práci v Prodrive, kde navrhoval a vyvíjel motor I6 Turbo Le Mans a cestoval po závodních tratích světa. Ale přitažlivost kol byla příliš silná. Vedle konzultační práce, návrhu systémů pro ponorky a úprav jaderných testovacích zařízení, se Chris našel jako průvodce horských bikerů na Novém Zélandu a ve Francii. Zde, v Les Arcs ve francouzských Alpách, potkal svého budoucího kolegu Bena Jonese.

Tichý a analytický Chris kontrastoval s více extrovertním a přímočarým Benem, oba se však v průběhu své práce jako průvodci v jednom z nejnáročnějších horských resortů shodli, že je potřeba navrhnout lépe fungující bike, který bude vyhovovat potřebám průvodců i samotných bikerů.

Kola Deviate jsou špičkou
Chris, stále přemýšlející nad myšlenkami na dokonalé kolo založené na motorsportu, si vzal práci průvodce na Novém Zélandu. Tam se poprvé svezl na horském kole s převodovkou s vysokým čepem a vodící kladkou. Bylo jasné, že tento konkrétní design - do té doby velmi nedokonalý - je krokem správným směrem a že platforma s vysokým čepem je cestou vpřed.

Mezitím Ben založil svou vlastní průvodcovskou společnost a rychle zjistil, že potřebuje další ruce k dílu. Pozval svého starého kamaráda Chrisa, aby mu pomohl, plánoval traily a průvodcoval po celé Evropě. Právě tehdy se Benovy organizační schopnosti začaly spojovat s Chrisovými technickými aspiracemi a vznikla značka Deviate.

Počáteční prototypy vytvořené Chrisem nebyly zas tak moc pěkné, ale všechny sloužily ke zhmotnění Chrisovy představy dokonalého kola. Převodovka, přehazovačka, pohon řemenem - to vše bylo posouzeno při designu nového rámu. Uvažovalo se nad hliníkem, ale v malých počtech, se kterými Deviate začínal, byly náklady na hliníkové nástroje velmi podobné nákladům na formu pro karbonové rámy. Proto se rozhodlo o karbonu.

Deviate Guide - první sériové kolo od Deviate. Naprosto odlišné od mainstreamových designů: převodovka odstranila přehazovačku a přesunula hmotnost pohonu více do středu a zároveň snížila neodpruženou hmotnost. Vysoký čep otáčení zadní stavby (ale ne příliš vysoký) s vodicí kladkou pracoval s lehkou zadní stavbou, a tak vytvořil exkluzivní pocit z odpružení a celkově velmi schopné kolo.

Kola Deviate jsou špičkou


Ben a Chris rozhodně něchtěli usnout na vavřínech a zamýšleli se kam posunout značku dál. Možná nový druh trailového kola? Takové, které by mohlo navázat na jejich pevnou reputaci a využít některé z jejich designových myšlenek? Ano. Chris a Ben naslouchali svým followerům (nyní známým jako ‘Deviate Clan’).

Highlander měl v sobě prvky Guide. Byl vyroben z uhlíku, měl kombinaci vysokého čepu a vodicího kladky, ale upravenou kinematiku zadní stavby pro traily. To zásadní ale bylo, že Highlanderu chyběla proti Guide převodovka.

Ben a Chris se dlouho a tvrdě řešili, co přesně od kola chtějí, a po řadě testů rozhodli, že zadní přehazovačka je nejlepší volbou pro rychlé a agilní kolo. A možná jsme zaujatí, ale upřímně řečeno, to kolo je skvělé. Nyní už je tu Highlander druhé generace a nekompromisní enduro Claymore. A co bude dál? Čekejte novinky, které budou naslouchat přání zákazníků Deviate.

Chceš svůj Deviate?
Dej nám vědět...

Nabízíme jedině špičkové rámy a komponenty,
který sami používáme.
Poradíme a vše vysvětlíme.
Stavíme na osobním přístupu.
U nás nekupuješ kolo z katalogu,
ale stroj, který ti sedne.
Nabízíme jedině špičkové rámy a komponenty,
který sami používáme.
Poradíme a vše vysvětlíme. Stavíme na osobním přístupu.
U nás nekupuješ kolo z katalogu, ale stroj, který ti sedne.
objednat Deviate